top of page

YEŞİL BURSA PAZARI 1938 YILINDA İZMİT'TE KURULDU.

 

Kurucumuz merhum bıçakçı Abdullah Kıyga, Bursa'da bıçak ve kesici aletler imalatı yaptığı sırada İzmit'e pazarlama amaçlı ziyarette bulunur ve buraya bir satış mağazası açmayı kararlaştırır. 1938 yılında çarşı merkezde eğe bıçak kesici aletler ve hırdavat çeşitleriyle ticarete başlar.

 

Daha sonra inşaat malzemeleri ve makina çeşitleriyle güçlü bir firma olma yolunda attığı adımlarla başarı sağlar işini büyütür. 70'li yıllarda STIHL ve DOLMAR markalarının bayiliğiyle bahçe ve orman ürünleri pazarlamasına ilk adım atılır.

 

 

Çarşı merkezdeki 73 yıl aynı adreste devam eden ticarethanemizi, trafiğe kapanma, park sorunu ve teşhir problemi nedeniyle E-5 karayolundaki şimdiki iş yerimize taşınma kararı alınmıştır.

Amacımız, çok karlı, hızlı büyüme anlayışı yerine 81 yıllık geçmişimize sahip çıkarak dostluk ve güven esasına dayalı istikrarlı kalıcı ve kaliteli hizmet sunmaktır.
 
4. KUŞAK İŞ BAŞINDA
 
 
 
 
Bu dönemde, görevi devralan genç dinamik 4. kuşak ile öncelikle kaliteli ürün en iyi fiyat satış ve satış sonrası en kaliteli hizmet anlayışı ile ilimizde sahip olduğumuz öncü ve lider firma rolünü daha uzun yıllar devam ettirerek sürdürmektir.
 
bottom of page